Rekreacja na terenie obiektu

Domki letniskowe Pod Różą Wiatrów to miejsce polecane szczególnie rodzinom z dziećmi, nie może więc zabraknąć miejsc do zabawy. Najmłodszym dzieciom polecamy nasz plac zabaw z piaskownicą pełną foremek, łopatek i wiaderek – nie potrzeba niczego przywozić ze sobą - każde dziecko znajdzie tu zabawki dla siebie. Tuż obok czeka ślizgawka, lina do wspinania i huśtawki – nie tylko dzieci lubią z nich korzystać – często spotkać tu można i starszych. W ciepłe, letnie wieczory doskonale prowadzi się długie rozmowy kołysząc się pod gwiazdami (film oraz zdjęcie 38, 39, 40).

zdjęcie nr 38 zdjęcie nr 39 zdjęcie nr 40

Na terenie obiektu znajduje się również świetlica – doskonałe miejsce zabaw zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Małych miłośników bajek zapraszamy codziennie po południu do mini-kina, gdzie przez półtorej godziny zajmiemy ich uwagę pełnometrażowym filmem dla dzieci. Nieco starszym osobom oferujemy mecze tenisa stołowego, lotki darts lub piłkarzyki, natomiast dorosłym proponujemy bilard (zdjęcie 49, 50, 51).

zdjęcie nr 49 zdjęcie nr 50 zdjęcie nr 51

Na naszych Gości czekają także różne gry planszowe, skakanki, gumy, piłki, rakietki do badmintona, książki i czasopisma – wszystko dostępne w wypożyczalni obok biura.
Zwolennikom czynnego wypoczynku polecamy naszą małą wypożyczalnę rowerów (zdjęcie 48). Wycieczki rowerowe to doskonała zabawa dla całej Rodziny, a przy okazji nowe doświadczenia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nowa, bardzo malownicza trasa rowerowa do Kołobrzegu prowadząca przez wydzielony pas lotniska w Bagiczu, a dalej przez wydmy wybrzeża, lasy nadmorskie, tereny zalewowe w rezerwacie ptactwa wodnego w Podczelu, aż do samej latarni morskiej w Kołobrzegu (długość w obie strony około 25 km). Niezbędne wyposażenie to aparat fotograficzny i … kilka ślimaków, drobne warzywa, ziarna zbóż lub kukurydzy – ptaki to uwielbiają!
zdjęcie nr 48

Druga godna uwagi trasa rowerowa prowadzi przez Bagicz do Lasu Kołobrzeskiego, w którym podziwiać można olbrzymie dęby: Bolesław to najstarszy dąb w Polsce, a jego wiek szacuje się na 800 lat, natomiast Warcisław jest nieco młodszy, gdyż liczy 640 lat. Monumentalne drzewa pamiętają początki Państwa Polskiego (długość trasy w obie strony to około 10 km).
Promenada nadmorska prowadząca do Ustronia Morskiego także posiada wydzieloną i oznaczoną ścieżkę rowerową. Można nią dojechać do samego końca Ustronia Morskiego pod muszlę koncertową (długość w obie strony około 10 km).
Bardziej doświadczonym miłośnikom rowerów polecamy leśną trasę do stuczterdziestoletniej latarni morskiej w Gąskach (długość w obie strony około 30 km).